Terapia zaburzeń pracy sercaProblemy natury kardiologicznej towarzyszą znacznej części ludzkości - coraz więcej osób leczy się z racji nadciśnienia, arteriosklerozy zwanej miażdżycą jak również stricte wszelakich chorób serca. Medycyna wie coraz więcej o tego rodzaju chorobach - czy ma ona jednak dostateczne możliwości, ażeby ochronić chorych przed następstwami często bezobjawowych klinicznie schorzeń dotyczących niestety ogromnej liczby osób? 

W wypadku choroby niedokrwiennej serca głównym czynnikiem kauzalnym tegoż schorzenia jest niewątpliwie miażdżyca naczyń – uogólnione schorzenie, które dotyka główne naczynia organizmu. Z racji stosowanej diety, palenia papierosów oraz braku aktywności sportowej procesy arteriosklerozy ulegają stopniowemu nasileniu, co często prowadzi do rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Wszelkie zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego są bardzo groźne. 

Pacjenci trafiają na ogół zaniepokojeni występującymi bólami wieńcowymi, które pojawiają się w przebiegu wszelkiej aktywności, jak również w trakcie spoczynku. Diagnostyka pacjentów, którzy co prawdopodobne cierpią na chorobę niedokrwienną serca opierają się na różnych badaniach, które mogą być bardzo pomocne w diagnozowaniu oraz nadzorowaniu leczenia. 

Zanim kardiolog zajmie się nami, wdroży specjalistyczne badanie serca, w celu ustalenia właściwej diagnozy. Do potwierdzenia choroby niedokrwiennej serca starczą objawy kliniczne, w postaci pojawiających się bólów dławicowych jak również zapisu EKG, który może dowodzić obecności obszarów niedokrwienia w mięśniu sercowym. Warto poprzeć odczyt EKG badaniami biochemicznymi, które obejmą oznaczenie troponiny T- bardzo czułego markera poziomu nedokrwienia serca. 

Kardiolog na podstawie wyników powziewa decyzję o poszerzeniu diagnostyki o tak zwaną próbę wysiłkową, która dokładnie pozwoli oznaczyć poziom niewydolności serca pacjenta towarzyszącej niedokrwieniu serca jak i jego wymiar. U chorych z ChNS konieczna może być też koronarografia – czyli angiografia tętnic wieńcowych. Ów zabieg umożliwia nie tylko na przeprowadzenie działań diagnostycznych, lecz i plastykę zwężonych fragmentów tętnic wieńcowych, co zredukować może uciążliwe dolegliwości. 

W leczeniu wdraża się leki zmniejszające zapotrzebowanie serca na tlen - beta-blokery, trimetazydynę jak również azotany – środki minimalizujące obciążenie mięśnia sercowego oraz rozszerzające naczynia.

Prywatna Praktyka Lekarska dla Serca
Kardiolog Wrocław Katarzyna Zabrocka-Łabaziewicz
http://dlaserca.pl/

ul. Kamieńskiego 225/1U
51-124 Wrocław
tel. 603049459
dlaserca@dlaserca.plJakie są różnice między wylewką betonową a anhydrytową?
Chcąc mieć dom funkcjonalny, wygodny i pełen nowoczesnych rozwiązań, warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w domu. Takie ogrzewanie daje mieszkańcom wiele komfortu i wygody. Zapewnia więcej przestrzeni w pomieszczeniach, bo nie trzeba montować grzejników. Poza tym korzystanie...
Rekuperacja w domu zimą
Zimą często znacznie wzrastają rachunki za ogrzewanie czy prąd, na co zwykle nie ma się wpływu. Jednak są sposoby by łatwo ograniczyć takie koszty, montując w domu rekuperator. To rozwiązanie niezwykle korzystne, które przynosi liczne korzyści mieszkańcom. Rekuperator to...
Jeszcze rzadko spotykane ale jakże piękne bambusowe meble do salonu i sypialni
Zakup własnego mieszkania jest powodem do zadowolenia, ale jeszcze więcej przyjemności dostarcza jego urządzanie, na rynku jest tak bogata oferta z elementami wykończenia wnętrz, że trudno szybko podjąć ostateczną decyzję. Warto prześledzić i przeanalizować oferty różnych...