Dom to miejsce, w którym chcemy czuć się przede wszystkim bezpiecznie. Bezpieczeństwo budynku zależy od wielu elementów, wśród których jeden z najważniejszych stanowią drzwi wejściowe. Największą popularnością wśród świadomych inwestorów cieszą się obecnie drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, które oferują skuteczną ochronę wnętrza domu przed dostępem do niego niepowołanych osób, bez względu na to, czy znajdujemy się w środku, czy wyjechaliśmy na urlop.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe i ich najważniejsze zalety

Zdecydowana większość osób, które planują wymianę drzwi zewnętrznych lub wybierają drzwi do nowego domu, decyduje się na zakup akcesoriów antywłamaniowych. Tego typu drzwi mają za zadanie lepszą ochronę wnętrza budynku przed dostępem do niego intruzów. Oprócz tego, drzwi zewnętrzne antywłamaniowe charakteryzują się wysokimi parametrami izolacyjnymi, co pozwala dodatkowo lepiej chronić wnętrze budynku przez dźwiękami pochodzącymi z zewnętrz oraz gorącym i zimnym powietrzem, co docenimy o każdej porze roku.

Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe posiadają solidniejszą i bardziej odporną na uszkodzenia konstrukcję, co czyni z nich doskonałą inwestycję na długie lata bezproblemowego użytkowania. Osoby, które zdecydują się na zainstalowanie w swoim domu drzwi antywłamaniowych oraz wykupienie ubezpieczenia chroniącego ich dobytek, mogą ponadto liczyć na korzystne zniżki udzielane przez firmy ubezpieczeniowe, co pozwala w czasie zamortyzować koszt zakupu drzwi. Jest to o tyle istotne, że dobrej jakości drzwi antywłamaniowe są znacznie droższe w zakupie od akcesoriów standardowych, a ich koszt waha się od 1500 do nawet 5000 zł, w zależności od parametrów oraz sposobu wykonania drzwi.

Drzwi antywłamaniowe do domu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak wybrać dobrej jakości drzwi zewnętrzne antywłamaniowe?

Decydując się na zakup oraz montaż w swoim domu drzwi antywłamaniowych, należy starannie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na klasę, do której zaliczane są drzwi. Według standardów europejskich, drzwi antywłamaniowe powinny posiadać klasę 3 lub 4. W Polsce można się spotkać także z oznaczeniem C. Istotnym kryterium wyboru są także certyfikaty – drzwi zewnętrzne antywłamaniowe powinny posiadać certyfikat odporności wydany przez Centralne Laboratorium Kryminalistyki, Instytut Mechaniki Precyzyjnej lub Instytut Techniki Budowlanej.

Drzwi antywłamaniowe wykonywane są ze stali ocynkowanej i dotyczy to zarówno samego skrzydła, jak i ram oraz ościeżnic. Powinny posiadać ponadto ocieplenie z pianki poliuretanowej, która zagwarantuje im dobrą izolacje termiczną i akustyczną. Przed dokonaniem zakupu i podpisaniem umowy warto także upewnić się, czy montaż drzwi jest wliczony w ich cenę. Niektóre firmy oferują bowiem montaż drzwi u klienta w cenie ich zakupu, inne z kolei uznają to za osobną usługę, za którą klient będzie musiał dodatkowo zapłacić. Kupując drzwi zewnętrzne antywłamaniowe inwestujemy w swoje bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z domu, warto więc wybierać dobrej jakości akcesoria z ważnymi certyfikatami pochodzące od sprawdzonych i cenionych na rynku producentów.