Przeprowadzenie izolacji domu jednorodzinnego to rodzaj prac, który wielu właścicieli decyduje się wykonać samodzielnie. Nie ma w tym nic dziwnego. Nie jest to zadanie trudne, ale mimo wszystko potrzebna jest odpowiednia wiedza, jak zrobić to dobrze. W tym artykule przedstawiamy 3 najczęściej popełniane błędy.

Błąd numer jeden: wybór złego materiału do ocieplenia

Jednym z powszechnych błędów popełnianych podczas zakładania izolacji jest wybór izolacji, która nie jest dostosowana do klimatu, w którym mieszkasz. Jeśli mieszkasz w wilgotnym regionie, izolacja odporna na wilgoć jest niezbędna, jeśli chcesz, aby izolacja była trwała. Wilgoć może pochodzić z zewnątrz, kiedy najmniej się tego spodziewasz, np. po śnieżycy lub podczas ulewy.

Wybrany materiał na izolacje często nie tylko nie jest dopasowany do klimatu, ale jest również słaby jakościowo. W takim przypadku może on nie spełniać swojej roli, nie gwarantując odpowiedniej ochrony termicznej.

Błąd numer dwa: izolowanie nieodpowiednich miejsc

Kolejnym błędem popełnianym przez osoby wykonujące ocieplenia jest to, że najpierw starają się rozwiązać najbardziej widoczne problemy. Dotyczy to przede wszystkim miejsc, które nie są nawet blisko bycia mostkiem termicznym - takie działanie zazwyczaj oznacza tyle, że tracisz czas.

Tego rodzaju powierzchnie nie są miejscami, przez które ucieka dużo ciepła z domu - a więc ich izolacja nie jest aż tak bardzo potrzebna. Najlepszym sposobem, aby zidentyfikować takie obszary jest skorzystanie ze specjalnej kamery termicznej, która wskaże miejsce wymagające ocieplenia.

3 najczęściej popełniane błędy przy ocieplaniu domu -

Błąd numer trzy: zły montaż

To błąd, który popełniają osoby nieposiadające odpowiedniego doświadczenia w realizacji tego typu prac. Najczęściej objawia się to po prostu niestarannym nakładaniem samego materiału. Przez to nie wypełnia on szczelnie całej przestrzeni i nie zapewnia izolacji na najwyższym poziomie.

Inne często popełniane błędy podczas montażu to:

  • niedokładne przycięcie wełny,

  • brak wentylacji połaci,

  • Brak folii wysokoparoprzepuszczalnej,

  • zbyt duża ilość zamontowanego materiału.

To trzy najczęściej popełniane błędy, których należy się wystrzegać podczas montażu wełny skalnej. Jak radzą eksperci, jeśli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy, powierz realizację tego zadania specjalistom.

Dowiedz się więcej na temat korzyści oferowanych przez wełnę skalną. Zajrzyj do artykułu: https://ocieplaniedachu.com.pl/