Wyposażenie nowoczesnej łazienki

Wnętrza

16-10-2020

Dzisiejsze łazienki zupełnie odbiegają wyglądem od tych występujących jeszcze kilka lat temu. Dziś to bardziej pokoje kąpielowe, które jak spa służą do chwili relaksu. Współczesna łazienka musi charakteryzować się nie tylko funkcjonalnością, ale także odpowiednim poziomem estetyki, nastroju i topowego designu. Co zatem powinno wchodzić w wyposażenie nowoczesnej łazienki? To z pewnością innowacyjne prysznice z systemem walk-in, wolnostojąca wanna, designerski regał łazienkowy czy ceramika w wersji soft puryzm.

Prysznice z systemem walk-in

Starodawne prysznice z brodzikiem i otoczonymi płytkami nie wpisują się już w dzisiejsze trendy. Współcześnie modne są minimalistyczne konstrukcje prysznicowe typu walk-in, do których wchodzi się równo z poziomu podłoża. Mimo, iż są one prawie niewidoczne to są niezwykle wydajne, gdyż mogą odprowadzać wodę nawet z większych deszczownic. Wersja light nie jest wyposażona w kabinę, stanowi zupełnie otwarty prysznic. Takie rozwiązanie znacznie wpływa na estetykę całego wnętrza. Często stosuje się również kabiny półotwarte z pojedynczą szklaną ścianą, przymocowaną wspornikiem do sufitu. Szkła te coraz częściej wyposażone są w polimerową bądź hydrofobową powłokę, która chroni przed powstawaniem smug czy osadów, dzięki czemu jej wygląd prezentuje się zawsze nienaganną czystością.

Wyposażenie nowoczesnej łazienki

Wanna wolnostojąca

Tego typu wanna całkowicie zmienia charakter łazienki, nadając jej funkcję pokoju kąpielowego. Najbardziej w trendy wpisały się wanny o ostrych liniach i kubistycznej formie, które zostały wykonane z delikatnych kompozytów. Im większa wanna, tym większe poczucie realnego luksusu. Coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć wanny wpuszczane w podłogę, które nadają łazience bardziej ekskluzywnego stylu.

Designerski regał łazienkowy oraz szafka pod umywalkę

Współczesne meble łazienkowe mają niewiele wspólnego z tymi, jakie pojawiały się jeszcze kila lat temu. Dziś z mebli do łazienek najczęściej stawia się na regał łazienkowy i szafkę pod umywalkę bądź wersję nablatową. Dzisiejsze słupki są stojące bądź wiszące, z szufladami bądź z praktycznym koszem na pranie. W przypadku szafek to nowoczesnych łazienkach spotykane są wersje nablatowe, na których umieszcza się umywalki o niezwykle ciekawych i niestandardowych kształtach oraz wolnostojące, które wykonane są z różnego rodzaju materiałów.

Soft puryzm w ceramice

Dzisiejsza łazienka charakteryzuje się głównie minimalistyczną ceramiką sanitarną. Najnowsze trendy ukazują je w wersji soft puryzm, które cechują lekkie i delikatne formy. Popularne są umywalki z wyprofilowanymi cienkimi krawędziami, niezależnie czy jest to model nablatowy czy wolno stojący. Prawdziwą cechą nowoczesności są umywalki z odpływem liniowym. Minimalizm wyróżnia się również w przypadku misek sedesowych. Najbardziej top są modele bez kołnierzowe, gdzie standardowy wewnętrzny kołnierz występuje w formie wyprofilowanej krawędzi miski. Są one bardziej praktyczne w użyciu, gdyż łatwiej je utrzymać w czystości i strumień wody dokładnie opłukuje muszę, nie rozpryskując wody po pomieszczeniu, co wpływa również na mniejsze zużycie wody.

 

Podobne artykuły