Białe regały we wnętrzach - pomysły na aranżację

Wnętrza

15-11-2021

Białe meble są coraz częściej wybierane do urządzania wnętrz. Biały jest kolorem nowoczesnym i uniwersalnym, dlatego łatwo komponuje się z aranżacją. Regał to mebel bardzo wygodny, można na nim ułożyć książki lub postawić inne przydatne rzeczy, które chcesz mieć pod ręką. Dowiedz się, w jaki sposób atrakcyjnie przedstawić biały regał w pomieszczeniu.

Pomysły na aranżacje białych regałów

Białe meble sprawiają, że wnętrze staje się jaśniejsze, ponieważ biel jest kolorem, który stanowczo rozświetla. Dlatego idealnie sprawdzi się tam, gdzie przedostaje się niewiele światła dziennego. Dodatkowo ta barwa świetnie komponuje się z innymi kolorami. Dlatego bez problemu możesz używać różnych dodatków kolorystycznych. Przedstawimy Ci kilka pomysłów na aranżacje Twojego wnętrza z białym regałem w różnych pomieszczeniach.

Salon

Regały najczęściej wybierane są do salonów, ponieważ to pomieszczenie zajmuje największą przestrzeń. Tego typu mebel może się więc zatem świetnie prezentować, jeżeli zostanie prawidłowo wykorzystany i wyeksponowany. Masz do wyboru różnej wielkości regały od ogromnych po zupełnie małe. W przypadku salonu warto sięgnąć po nieco większy. Możesz zdecydować się na regał na całej wolnej ścianie, który będzie zajmował jej przestrzeń aż do samego sufitu. Często tworzony jest tak, że pozostawia się w nim również miejsce na telewizor. W ten sposób możesz stworzyć ciekawą i efektowną meblościankę. Co więcej, będziesz mieć sporo miejsca na książki, jeżeli jesteś ich miłośnikiem lub na figurki, czy ozdoby, które mają dla Ciebie znaczenie. Nie musisz także zapełniać każdej półki. Możesz również na niektórych z nich postawić niewielkiego kwiatka. Masz możliwość zaszaleć i stworzyć wszystko po swojemu.

Białe regały we wnętrzach - pomysły na aranżację

Kuchnia

Biały regał w kuchni może być nie tylko funkcjonalnym meblem, ale także dekoracyjnym elementem. Oczywiście należy pamiętać, że o ile Twoja kuchnia nie należy do dużych przestrzeni, to warto pomyśleć o czymś niewielkim. Może być to mały regał, który będzie stał w odpowiednim do tego miejscu lub regał do powieszenia na ścianie, co bez wątpienia sprawdzi się najlepiej. Na takim meblu możesz postawić swoje książki kucharskie, po które łatwiej będzie Ci sięgnąć w trakcie gotowania. Możesz także poukładać na nim zastawę stołową, która będzie się niezwykle prezentować. A może wykorzystasz to miejsce do poukładania przydatnych i często używanych przypraw? Pamiętaj, że możesz do tego wszystkiego dodać elementy dekoracyjne – kwiaty, ozdobne koszyczki lub słoiczki czy puszki.

Sypialnia

Sypialnia najczęściej jest miejscem, w którym spędzasz najmniej czasu, dlatego jej rozmiary są zależne od potrzeb. W tym pomieszczeniu warto postawić na biały regał, który wielkościowo nie będzie duży, najlepiej wybierz coś wąskiego, ale wysokiego. Na tym meblu możesz poukładać książki, które najczęściej czytasz przed snem, ozdoby – wazony, figurki, które świetnie sprawdzają się w tym wnętrzu. Może być to również regał, który posłuży Ci jako mebel do przechowywania odzieży, pościeli, ręczników, czy koców. Jeżeli trudno Ci się zdecydować, masz możliwość także połączenia tych dwóch funkcjonalności – mogą być to półki z zamkniętymi szafkami. Dzięki temu będziesz mógł pochować odzież, a dodatkowo na półkach poustawiać istotne dla Ciebie rzeczy np. ramki ze zdjęciami. Jakkolwiek nie wybierzesz, to z pewnością biały mebel będzie się niesamowicie prezentował.

Gdzie znaleźć biały regał?

Katmandu meble mają w swojej ofercie szeroką gamę białych regałów, które pomagają na uzupełnienie wielu aranżacji. Białe regały wykonane są drzewa sosnowego, naturalnego drewna, które sprawdzi się dobrze w wielu wnętrzach, pomagając zbudować klasyczny styl. Półki w meblach są regulowane, dzięki czemu możesz dostosowywać je do własnych potrzeb. Ich uniwersalny wygląd sprawdzi się do każdego nowoczesnego pomieszczenia. Szeroki asortyment sklepu pozwoli Ci na swobodny wybór, a także na łączenie mebli ze sobą i tworzenie zestawów.

Podobne artykuły