Dlaczego warto wybrać zaufanego specjalistę w zakresie usług dźwigowych?

Nieruchomości

29-11-2021

Realizacja bardzo wielu zadań z zakresu budownictwa i nie tylko nie jest możliwa bez specjalistycznego sprzętu – w tym dźwigów. Nie bez powodu usługa najmu dźwigów cieszy się ogromną popularnością. Warto wiedzieć, dlaczego opłaca się postawić na współpracę z doświadczonym fachowcem.

Na czym polegają usługi dźwigowe?

Usługi dźwigowe polegają na wynajmie żurawi samojezdnych wraz z operatorem. Jest to rozwiązanie znajdujące zastosowanie  w wielu gałęziach przemysłu. Kojarzy się ono głównie z inwestycjami budowlanymi, gdzie wspomniane maszyny są potrzebne do bezpiecznego transportowania materiałów, różnych elementów konstrukcyjnych czy części prefabrykowanych. Żurawie samojezdne to sprzęt o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Używa się ich też m.in. w procesach logistycznych, do prac montażowych i instalacyjnych, w trakcie budowy dróg, autostrad i linii energetycznych, montażu wielkogabarytowych reklam, demontażu i montażu budynków etc. Wypada w tym miejscu nadmienić, że z usług dźwigowych mogą korzystać nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Wymienić można sporo powodów, dla których opłaca się wynajmować dźwigi – Śląsk to jedna z głównych w Polsce lokalizacji, gdzie taka usługa jest dostępna.

Usługi dźwigowe – bez konieczności zakupu sprzętu na własność

Dla wielu firm zakup żurawia samojezdnego to zbyt duże obciążenie finansowe. Tego typu sprzęt jest bardzo drogi, a do tego dochodzą jeszcze wysokie koszty jego utrzymania. Ponadto trzeba także dysponować odpowiednim zapleczem do jego przechowywania, nie wspominając o zatrudnieniu operatora posiadającego niezbędne uprawnienia. To wszystko generuje ogromne koszty – bez względu na to, czy dźwig jest akurat w użyciu, czy nie.

Usługi dźwigowe – kompleksowe świadczenia na rzecz najemcy

Nowoczesne usługi dźwigowe są wykonywane kompleksowo. Przede wszystkim sprzęt jest udostępniany najemcy wraz z operatorem. Decydując się na wynajęcie żurawia samojezdnego, nie trzeba martwić się o kwestie związane z jego konserwacją i naprawami, ponieważ tymi sprawami zajmuje się usługodawca.

Usługi dźwigowe – fachowe wsparcie

Żurawie samojezdne są wynajmowane wraz z operatorem, dlatego najemca nie musi na własną rękę szukać odpowiedniego fachowca. Oczywiście koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy operator posiada stosowne uprawnienia oraz jak duże ma doświadczenie w obsłudze takich maszyn. Firmy, które oferują usługi dźwigowe, potrafią doradzić klientowi w kwestii wyboru sprzętu adekwatnego do charakteru i zakresu prac, jakie będą wykonane z jego użyciem. Dobrego usługodawcę poznać można m.in. po tym, że proponuje profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach współpracy. 

Dlaczego warto wybrać zaufanego specjalistę w zakresie usług dźwigowych?

Usługi dźwigowe – elastyczne zasady najmu

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z warunkami najmu. Nie mogą być one korzystne jedynie dla usługodawcy. Naprawą, serwisem i konserwacją sprzętu musi zajmować się nie klient, a firma wynajmująca mu dźwig. Należy też sprawdzić, czy za dojazd na miejsce zlecenia płaci się dodatkowo oraz jak rozliczana jest cała usługa.

Podobne artykuły