Moda na folklor we wnętrzach

Wnętrza

31-07-2022

Trendy w modzie i urządzaniu wnętrz podlegają nieustannym modyfikacjom. Nowe propozycje designerów często zaskakują świeżością i oryginalnym spojrzeniem. Nietypowe zestawienia kolorów, sensualne faktury, wykorzystanie nietypowych kształtów, czy zastosowanie innowacyjnych materiałów to kalejdoskop możliwości dla projektantów przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych. Kiedy pojawił się trend ludowy, folkowy, niektórym zabiło szybciej serce. Moda na ludowe wzory to powrót w dobrze znane rewiry, często bliskie ze względu na rodzinne tradycje i sentymenty. Jak zastosować ludowe wzory w domu, by wyglądały naturalnie i zdobiły wnętrze?

Stare z nowym pod jednym dachem

Historia lubi kręcić się w kółko i to, co do niedawna miało opinię starzyzny, teraz staje się gorącym trendem. Każdy chce mieć w domu ludowe wzory, choć nie wszyscy te same. Folklor kaszubski kojarzy się z morzem i pojezierzem, dlatego znakomicie wpisuje się w urządzanie apartamentu nad morzem. Niebieskie kwiaty to typowy motyw folkloru kaszubskiego, ale nie trzeba z niego korzystać jeden do jeden. A jak to robić, by było nowocześnie, funkcjonalnie i stylowo prezentują fototapety ludowe, które można dopasować indywidualnie do wymiaru ściany i zamówić przez Internet. Wysoka jakość wydruków i wiele opcji wykończenia to ciekawa alternatywa dla marketowej, seryjnej produkcji.

Moda na folklor we wnętrzach

Boom na folk

W ostatnich latach obserwuje się boom na styl folkowy w dodatkach. Zaczęło się od aranżacji boho, z wikliną i lnem, barwionym na biało, w roli głównej, by teraz przejść do rodzimych klimatów. W Polsce dostępne są ogromne zasoby kultury i tradycji ludowych. Jest mnóstwo możliwości do inspiracji. A przecież jeszcze nie tak dawno wszelkie wycinanki łowickie czy babcine koronki, uważane były za zupełnie niemodne i klienci chętniej sięgali po skandynawski minimalizm. Teraz jest inaczej! Rzadko w mieszkaniach widać dosłowne kurpiowskie, czy podhalańskie wzory. Będzie to raczej nawiązanie, np. stolik kawowy z pnia drzewa, zdobiony motywem góralskim czy nowoczesna porcelana, malowana w ludowe esy-floresy. Należy unikać urządzania mieszkania, które w efekcie będzie przypominało skansen lub cepelię. Gdy dekoracje nie są dosłownie zaczerpnięte ze sztuki ludowej, takie rezultat nie grozi.

Fototapety ludowe w nowoczesnej odsłonie

Ze świeżym podejściem do stylu folklorystycznego spotkamy się, przeglądając wzory tapet. Fototapety ludowe w czarno-białe kwiaty znakomicie wyglądają w nowoczesnym wydaniu. Tapety z możliwością wielokrotnego odklejania i przeklejania, gdy nieco się opatrzą, można przykleić z powrotem na papier podkładowy, zwinąć w rulon i wykorzystać przy następnej okazji. Z tej funkcji korzystają osoby często zmieniające adresy, ponieważ fototapeta zachowuje przyczepność przez lata. Odklejając tapetę samoprzylepną, nie uszkodzi się ściany, a przyklejając, można zyskać oryginalną ozdobę. To idealna dekoracja do wnętrz dla osób, które wynajmują mieszkanie, albo po prostu lubią zmiany. Opcję ma w swojej ofercie sklep internetowy ObrazyFoto.eu, który sprzedaje fototapety ludowe na wymiar.

Podobne artykuły