Dlaczego warto zdecydować się na posadzki żywiczne?

Wnętrza

16-10-2020

Posadzki żywiczne to rozwiązanie, które staje się coraz bardzie popularne i to zarówno w przypadku wnętrz mieszkalnych, jak i użytkowych. Wiele osób decyduje się na tego rodzaju podłogi, ponieważ spełniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa i ekologiczności. Chętnie stosowany rodzaj podłóg żywicznych stanowią np. posadzki epoksydowe.

Posadzki epoksydowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Posadzki epoksydowe to przede wszystkim trwałe i estetyczne podłogi, które charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Niegdyś kojarzone były wyłącznie z halami magazynowymi i fabrykami, dziś coraz częściej stosowane są także przez osoby indywidualne. Warto podkreślić, że podłogi epoksydowe mogą być tworzone w różnych wersjach. Wyróżniamy miedzy innymi posadzki epoksydowe antypoślizgowe, antystatyczne czy też bakteriostatyczne. Podłogi wykonane z żywicy epoksydowej mają naprawdę bardzo wiele zalet, są odporne na ścieranie i uderzenia. Jest to produkt wysoce ekologiczny. Tego typu pokrycie podłogowe nie emituje żadnych szkodliwych dla człowieka substancji. Posadzki epoksydowe doskonale sprawdzą się w garażach czy też kotłowniach, posiadają one, bowiem wysoki bezpieczny nacisk punktowy, dlatego też bez obaw można stawiać na nich nawet bardzo ciężkie elementy. Nie musimy obawiać się również sytuacji, kiedy na tego typu posadzkę rozleje się nam olej lub paliwo, ponieważ podłogi epoksydowe są odporne na tego typu substancje. Posadzki wykonane z żywicy epoksydowej bez wątpienia posłużą nam przez naprawdę długi okres czasu. Obecnie coraz więcej osób stosuje je w piwnicach oraz różnego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych.

Posadzki z żywicy idealne do domu.

Oprócz posadzek wykonanych z żywicy epoksydowej na rynku dostępne są także dekoracyjne posadzki żywiczne poliuretanowe, które idealnie nadają się do pomieszczeń mieszkalnych. Podobnie jak posadzki epoksydowe są one również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, a ponadto dostępne są w niezwykle szerokiej barwie wzorów i kolorów. Warto także podkreślić, że komfort chodzenia po takich posadzkach jest naprawdę wysoki, są one bowiem elastyczne i bardzo sprężyste. Dekoracyjne posadzki poliuretanowe prezentują się wyjątkowo pięknie, współgrają z ogrzewaniem podłogowym, są łatwe w codziennej pielęgnacji oraz odporne na promieniowanie UV.

Dlaczego warto zdecydować się na posadzki żywiczne?

Warto pamiętać o tym, że jeżeli chcemy być zadowoleni z zakupionych przez nas posadzek żywicznych zarówno tych wykonanych z żywicy epoksydowej, jak i poliuretanowej to powinniśmy poszukać firmy, która tworzy najwyższej jakości tego typu produkty. Taką firma jest bez wątpienia przedsiębiorstwo J.A.K. Chemia S.C. Firma ta świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie i w profesjonalny sposób dopasowuje swoje produkty do konkretnych potrzeb klienta. J.A.K. Chemia S.C to sprawdzona i godna polecenia marka. Zakupimy tu najlepsze posadzki dekoracyjne, posadzki przemysłowe, a także bardzo popularne w ostatnim czasie posadzki żywiczne imitujące beton. Dzięki posadzkom tej firmy wnętrza naszych pomieszczeń nabiorą prawdziwego charakteru.

Podobne artykuły