Kryteria doboru bramy garażowej

Wykończenia

26-05-2020

Coraz częściej można zaobserwować zjawisko przeważania wyboru domków jednorodzinnych nad mieszkaniem w bloku. Jedną z głównych zalet posiadania własnego domu i ogrodu jest to, że nie trzeba po pracy spędzać chwil na poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego pod własnym mieszkaniem. Nie ma jak własny garaż, w którym samochód może być bezpiecznie przechowywany. Jak zatem wybrać odpowiednią bramę do garażu?

Kilka istotnych kwestii dotyczących bramy garażowej

Mieszkanie we własnym domu jest o tyle lepsze, iż posiada się swój własny garaż. Osoby, które boją się o swój samochód mogą bezpiecznie w nim przechowywać swój pojazd. Często to także miejsce, w którym trzyma się potrzebne narzędzia niezbędne w każdym domu albo mini spiżarnia do przechowywania zapasów na zimę.

W trakcie budowy domu warto zadbać o to, by garaż posiadał odpowiednie parametry. Zwykle nie jest w takim samym stopniu ogrzewany co reszta domu, ale istotne jest to, by warunki w nim były komfortowe i optymalne dla rzeczy w nim znajdujących się np. dla akumulatora samochodowego podczas pory zimowej. Ciepło zwykle ulotni się bramą garażową, dlatego ogromnie znaczące jest to, by wybrać odpowiednią bramę do własnego garażu.

Kryteria doboru bramy garażowej

Instalacja i rozmiar bramy garażowej

Tak naprawdę wybór odpowiedniej bramy garażowej powinien nastąpić w momencie projektowania całego domu. Bramy muszą być dokładnie dopasowane do otworu garażowego, stąd projektując otwór trzeba zadbać o to, by był zgodny z wymiarami dostępnymi na rynku. Bramę garażową najlepiej instalować w momencie nieposiadania ocieplonego domu, ponieważ w chwili gdy ocieplenie już występuje trzeba bardzo uważać, by elewacja domu nie została uszkodzona.

Wiele osób zapomina o tym jak ważna jest także konserwacja bramy garażowej. Mimo tego, że została ona tak stworzona, by była odporna na różne warunki zewnętrzne, w tym atmosferyczne, jednak trzeba o nią dbać, ponieważ uszkodzeniu mogą ulec elementy, na które zwykle nie zwracamy swojej uwagi. Trzeba dbać o prowadnice oraz rolki toczne, dzięki czemu brama będzie służyła nam przez lata.

Podobne artykuły