5 rzeczy, które sprawiają, że wełna skalna jest najlepszym materiałem do ocieplenia domu

Wykończenia

20-05-2022

5 rzeczy, które sprawiają, że wełna skalna jest najlepszym materiałem do ocieplenia domu

W ostatnich latach, wełna skalna zdobyła sobie wielu sympatyków wśród firm z branży budowlanej. Nie może to dziwić. Oto 5 rzeczy, które sprawiają, że doskonale sprawdza się do izolacji domu.

Łatwa w montażu

Za wyborem tego rozwiązania przemawia również to, że wełna skalna jest stosunkowo prosta w montażu. Może być wdmuchiwana w ściany, poddasza i przestrzenie po schodach bez użycia specjalnych narzędzi lub sprzętu. Ponadto jest ona na tyle lekka, że nie powoduje żadnych naprężeń w konstrukcji podczas instalacji.

Między innymi dlatego, montaż wełny skalnej można wykonać samodzielnie - bez posiadania odpowiednich narzędzi oraz sprzętu.

Zapewnia ochronę przeciwpożarową

W przeciwieństwie do innych rodzajów izolacji, wełna skalna nie zapala się tak łatwo pod wpływem płomieni lub iskier. W rzeczywistości nie ulega ona w ogóle zapłonowi, chyba że zostanie poddana działaniu temperatury znacznie przekraczającej 1000 stopni Fahrenheita przez kilka minut. To sprawia, że izolacja z wełny jest idealna do stosowania w ścianach ogniowych pomiędzy pomieszczeniami lub w innych miejscach, w których przepisy budowlane wymagają wysokiej odporności ogniowej.

5 rzeczy, które sprawiają, że wełna skalna jest najlepszym materiałem do ocieplenia domu

Pochłania dźwięki

Ze względu na swoją specyficzną budowę - zbitą formę - wełna skalna doskonale sprawdza się jako materiał do izolacji akustycznej budynku. Skutecznie tłumi nie tylko hałasy dochodzące z zewnątrz, ale równie dobrze zatrzymuje te wydostające się ze środka budynku. Doskonale sprawdza się w budynkach, które sąsiadują z ruchliwymi ulicami oraz zlokalizowane są w głośnym sąsiedztwie.

Jest tania i dostępna

Wełna skalna nie jest droga. Jedna rolka kosztuje średnio kilkadziesiąt złotych, ale może być taniej w przypadku większych zakupów. Dodatkowo, można ją nabyć w niemal każdym sklepie budowlanym lub hurtowni z materiałami budowlanymi.

Pozwala oszczędzać energię

Najważniejszą zaletą wełny skalnej jest to, że pozwala oszczędzać energię. Skutecznie zatrzymuje uciekające z wnętrza ciepło w miesiącach zimowych, co pozwala ograniczyć pobór energii na systemy grzewcze. Z drugiej strony, dobrze zatrzymuje chłód w cieplejszych miesiącach, co ogranicza konieczność używania klimatyzatorów.

To oczywiście nie wszystkie zalety korzystania z wełny skalnej. Jednak już te argumenty powinny Cię przekonać, że jest to doskonały materiał izolacyjny, po który warto sięgnąć przy wykańczaniu lub renowacji swojego domu. 

Źródło: https://mineralnawelna.pl/ Skorzystaj z niego, jeśli rozważasz zakup wełny skalnej do ocieplenia swojego domu.

Podobne artykuły