Elektronarzędzia, które warto mieć w przydomowym warsztacie.

Narzędzia

29-08-2020

Elektronarzędzia to niezbędny element wyposażenia przydomowego warsztatu. Warto je mieć, ponieważ wykonanie niektórych prac przy użyciu narzędzi ręcznych byłoby po prostu niewygodne, czasochłonne lub wręcz uciążliwe. Jakie elektronarzędzia to must have każdego zapalonego majsterkowicza? Oto kilka propozycji, które warto mieć.

Wiertarka

Wiertarka to bez wątpienia jedno z najbardziej przydatnych elektronarzędzi, jakie możemy zakupić. Jest wręcz niezbędna podczas wykonywania wszystkich prac remontowych, ale warto podkreślić, że przydaje się także, na co dzień np. gdy potrzebujemy powiesić na ścianie obraz lub zdjęcie. Na rynku spotkamy wiele różnych modeli wiertarek. Możemy zdecydować się na zakup wiertarki bez udaru lub udarowej. Ciekawym rozwiązaniem są również młotowiertarki.

Elektronarzędzia, które warto mieć w przydomowym warsztacie.

Wkrętarka

Wkrętarka to urządzenie, które służy do wkręcania i wykręcania śrub i wkrętów. Tego typu urządzenie sprawdzi się podczas montażu pokryć dachowych, ogrodzeń czy też mebli, a więc wszędzie tam gdzie konieczne jest zamocowanie dużej liczby łączników. Szczególnie chętnie kupowane są zwłaszcza te modele wiertarek, które zasilane są z wbudowanego akumulatora.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa to narzędzie, które przyda nam się miedzy innymi do przecinania betonu, metalu, terakoty, cegieł czy pytek ceramicznych. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać także do usuwania starych farb czy też odnawiania drewna. Kupując szlifierkę kątowa pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na to czy dany model posiada system mocowania osłony tarczy, blokadę wrzeciona oraz regulację obrotów.

Pilarka tarczowa

Pilarka tarczowa to elektronarzędzie, które służy do cięcia drewna i wszelkiego rodzaju materiałów drewnopochodnych np. sklejek czy płyt pilśniowych. Pilarka tarczowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które lubią samodzielnie budować różne konstrukcje drewniane. Sprawdzi się np. przy tworzeniu stołu z palet. Natomiast jeżeli pilarka tarczowa będzie nam potrzebna jedynie do wykonywania lżejszych prac remontowych warto postawić na mniejszy model.

Podobne artykuły