Dlaczego warto zdecydować się na wiercenie w betonie metodą diamentową?

Nasze porady

28-09-2020

W dzisiejszych czasach zarówno w budownictwie ogólnym, jak i budownictwie przemysłowym chętnie korzysta się z innowacyjnych rozwiązań. Doskonały przykład może stanowić np. wiercenie w betonie i zastosowanie do tego celu nowoczesnych technik polegających na użyciu specjalistycznych wiertnic diamentowych. Wiercenie w betonie przy zastosowaniu techniki diamentowej jest obecnie niezwykle popularne. Chętnie decyduje się na nie zarówno wiele firm, jak i osób prywatnych.

Wiercenie w betonie metodą diamentową, a tradycyjne metody wiercenia.

Wiercenie w betonie metoda diamentową jest nieporównywalnie lepszą alternatywa tradycyjnych metod wiercenia w betonie. Dlaczego? Ponieważ metoda ta nie wymaga dużych nakładów pracy, jest szybka i skuteczna, charakteryzuje się wysoką wydajnością, ogranicza hałas do minimum i co ważne wyklucza wpływ drgań na konstrukcję budynku. Taki sposób wiercenia umożliwia uzyskanie precyzyjnych i estetycznych otworów o szerokim zakresie średnic. Ogromną zaletą wiercenia w betonie przy wykorzystaniu wiertnic diamentowych jest także brak zapylenia. Wiele osób docenię je również z tego względu, że ten typ wiercenia umożliwia wykonanie otworów nawet w mocno zbrojonym betonie tak zwanym żelbecie. Podczas wiercenia w betonie metodą diamentową nie zachodzi konieczność wyłączania z użytkowania całości budynku, wiercenie to jest, bowiem maksymalnie bezpieczne. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tego typu usług, pamiętajmy, aby wybrać profesjonalną i doświadczoną firmę, która dysponuje wysokiej jakości sprzętem i zatrudnia sprawdzonych specjalistów, a taką firmą jest bez wątpienia krakowskie przedsiębiorstwo Les-Gaz.

Dlaczego warto zdecydować się na wiercenie w betonie metodą diamentową?

Gdzie stosuje się technikę diamentową?

Wiercenie w betonie przy wykorzystaniu metody diamentowej ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Może być stosowane zarówno na placach budowy, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Metodą diamentową można wiercić otwory w rurach betonowych niezależnie od ich średnicy, w asfalcie, w ścianach i stropach betonowych, a także w budowlach wysokich czy też na mostach. Wiertnica diamentowa, którą posiada w swoim wyposażeniu firma Les-Gaz umożliwia tworzenie otworów wielko średnicowych o średnicy do 600 mm. Co ważne takie otwory mogą zostać wykonane nawet pod katem 45 stopni. Urządzenie to można zamontować w każdej pozycji, ponieważ jest niewielkie i posiada bardzo prosta konstrukcję. Firma Les-Gaz bez problemu podejmuje się prac także na placach budowy, które nie mają jeszcze dostępu do wody, ponieważ posiadane przez firmę wiertnice diamentowe wyposażone są we własny zbiornik wody. Podsumowując, więc wiercenie w betonie przy zastosowaniu metody diamentowej doskonale sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju pracach demontażowych i rozbiórkowych, a także przy pracach budowlanych i remontowych. To wręcz idealne rozwiązanie do instalacji różnego rodzaju instalacji sanitarnych i elektrycznych. Warto przy tym podkreślić, ze firma Les-Gaz swoje usługi świadczy nie tylko na terenie Krakowa, ale także w wielu innych miejscach w całej Polsce.

Podobne artykuły