Szybki remont w weekend

Nasze porady

18-01-2021

Weekend to przeważnie czas odpoczynku i regeneracji po intensywnym tygodniu pracy. To również idealny moment na to, by przeprowadzić w mieszkaniu niewielki lifting. Jak tego dokonać, mając do dyspozycji wyłącznie 2 dni wolnego?

Wielkie porządki, niekoniecznie wiosenne

Weekend to idealny czas na przejrzenie zawartości swoich szaf i zakamarków. Zazwyczaj okazuje się, że w czeluściach półek i skrytek znajdują się rzeczy, które dawno już wyszły z użytku bądź nie ma potrzeby ich dalszego składowania. Warto przeznaczyć dwa dni na skrupulatne rozliczanie się z zalegającymi przedmiotami i bez sentymentu pozbyć się ich, robiąc miejsce na nowe rzeczy.

W ten sposób można zyskać sporo nowej przestrzeni, którą z pewnością zagospodaruje się w pomysłowy sposób.

Malowanie

W dwa dni można wraz z partnerem pomalować średniej wielkości mieszkanie, a z pomocą przyjaciół nawet całkiem sporą przestrzeń. Dzisiejsze linie farb dostępnych w sklepach budowlanych, to szybkoschnące produkty w modnych kolorach. Podwójna warstwa nowego koloru na ścianie pozwoli zyskać atrakcyjną bazę, gotową do zaaranżowania w nowy sposób.

Nie wszyscy są jednak fanami remontowych trendów. Zamiast więc malować ściany na modny, pastelowy kolor, można zdecydować się na ponadczasową biel, która wprowadzi minimalistyczny efekt w skandynawskim stylu. Przy okazji można załatać dziury i podjąć się drobnych napraw klamek lub poluzowanych drzwi od szafek.

Tekstylia sposobem na nowy look

Aranżacja mieszkania może być przeprowadzona naprawdę niewielkim kosztem. Wystarczy kilka elementów tekstylnych, które nadadzą przestrzeni nowoczesny wygląd. W marketach budowlanych często są kuszące promocje, podczas których można zakupić zestaw designerskich poduszek, stylowy dywan czy świetny koc. Do tego dochodzą drobiazgi, które znakomicie dopełniają wnętrze – świece czy artykuły dekoracyjne to niewielki wydatek, który pozwoli uzyskać znakomity efekt.

Szybki remont w weekend

Jak widać, niewielki lifting wnętrza mieszkania czy drobny remont, to rzeczy jak najbardziej wykonalne podczas weekendu. Wystarczy zaangażować najbliższych i przystąpić do działania.

Podobne artykuły