Jak wybrać okna. Porady

Stolarka okienna ma ogromny wpływ nie jedynie na estetykę domu, ale przede wszystkim na termoizolację budynku. Stąd też wybór okien to decyzja wymagająca zastanowienia. Trzeba zapytać o radę profesjonalistów i dobrać każde okno w domu do indywidualnych potrzeb. Musimy zwrócić uwagę na szyby. Trzyszybowy zestaw pozwala zachować domowe ciepło. Pomiędzy poszczególnymi szybami znajduje się gaz szlachetny. 

Wybierajmy okna z większymi odstępami między poszczególnymi warstwami, bo będą bardziej izolowały pomieszczenie. Warto rozważyć zakup szyb antywłamaniowych. Takie okna są wytrzymałe i bezpieczne dla użytkowników. Gdy dojdzie do przypadkowego zbicia szyby, szkło się nie rozpryskuje. 


Okna Wrocław fot.1

Konstrukcja ramy to następny parametr, który musimy określić przy zakupie. Najmniej zapłacimy za ramy zrobione z plastiku, wyższą cenę mają ramy drewniane czy z aluminium. Część klientów wybiera ramy oklejone imitującą drewno folią. 
Materiał ramy okiennej nie ma większego wpływu na termoizolacyjność, toteż w tym przypadku możemy kierować się własnymi upodobaniami. O ile tworzywo, z jakiego wykonana jest rama okienna ma znaczenie estetyczne, o tyle typ profilu ramy decyduje o termoizolacyjność okien. 


Okna Wrocław fot.2

Grubszy profil jest gwarancją mniejszych strat energii cieplnej, bo w grubszym profilu można umieścić grubszy zestaw szybowy. 
Typ okien ma dużą wagę. Równie istotny jest sam sposób montażu. Opłaci się powierzyć go profesjonalnej firmie, o ustalonej pozycji na lokalnym rynku lub ekipie firmowej producenta, bo i taka usługa znajduje się w ofercie wielu firm.

FIX Okna Wrocław
http://fixokna.pl/

ul. Borowska 186A
50-557 Wrocław
tel: 717802666
NIP: 8981533555
REGON: 020753014Jakie są różnice między wylewką betonową a anhydrytową?
Chcąc mieć dom funkcjonalny, wygodny i pełen nowoczesnych rozwiązań, warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w domu. Takie ogrzewanie daje mieszkańcom wiele komfortu i wygody. Zapewnia więcej przestrzeni w pomieszczeniach, bo nie trzeba montować grzejników. Poza tym korzystanie...
Rodzaje systemów instalacji wentylacji
Zdrowie dla każdego człowieka ma największe znaczenie. Choćby nie wiem jakie człowiek miał dobra materialne, jak był szczęśliwy, to bez zdrowia, nie będzie mógł się w pełni cieszyć życiem. Dlatego należy dokładać wszelkich starań, inwestować w nowoczesne urządzenia i...
Rekuperacja w domu zimą
Zimą często znacznie wzrastają rachunki za ogrzewanie czy prąd, na co zwykle nie ma się wpływu. Jednak są sposoby by łatwo ograniczyć takie koszty, montując w domu rekuperator. To rozwiązanie niezwykle korzystne, które przynosi liczne korzyści mieszkańcom. Rekuperator to...